KEZDŐDIK AZ U20-AS BIRKÓZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
A felnőtt UWW-rangsorversenyt, a Matteo Pellicone-emlékversenyt követően az U20-as Európa-bajnokságot is Rómában rendezik, amelynek nyitónapján a kötöttfogású 55, 63, 77, 87 és 130 kilogrammos súlycsoportokban lesznek küzdelmek. Magyarország mind az öt kategóriában érdekelt lesz.
A magyar versenyzők mérkőzései:
Selejtezők:
55 kg: Németh Milán – Denis Mihai (román)
63 kg: Mányik Dávid – Edmond Nazarjan (bolgár)
130 kg: Bazsó Adolf – Mate Gokadze (grúz)
Nyolcaddöntők:
77 kg: Zurai Rajmund – Henrik Gevorgjan (örmény) vagy Raimond Uibo (észt)
87 kg: Varsányi László – Furkan Tas (török) vagy Ondrej Havelka (cseh)
A hétfői súlycsoportok programja:
2022. június 27. (hétfő)
11.00 – 15.00 | Selejtezők
18.00 – 19.30 | Elődöntők
2022. június 28. (kedd)
11.00 – 15.00 | Vigaszági mérkőzések
18.00 – 20.30 | Döntő mérkőzések
Online stream: https://uww.org/event/european-championships-30
A sorsolás:
55 kg (15 induló). Németh Milán (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Selejtező: Denis Mihai (román)
Az ágára került még: Mutlu (török), Adomavicius (litván), Zajrakisz (görög), Milkov (bolgár), Arakeljan (örmény), Losonc (szerbiai).
63 kg (15 induló). Mányik Dávid (ESMTK-KIMBA)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Selejtező: Edmond Nazarjan (bolgár)
Az ágára került még: Costache (román), Nifri (francia), Jankovic (cseh), Sariyar (török), Vuckovics (szerb).
77 kg (22 induló). Zurai Rajmund (Diósgyőri VTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Nyolcaddöntő: Henrik Gevorgjan (örmény) vagy Raimond Uibo (észt)
Az ágára került még: Hasanli (azeri), Saricicek (török), Edaev (norvég), Gutu (moldovai), Borkenhagen (svéd), Cremonin (olasz), Dimitrov (bolgár), Loch (lengyel).
87 kg (19 induló). Varsányi László (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Nyolcaddöntő: Furkan Tas (török) vagy Ondrej Havelka (cseh)
Az ágára került még: Mkrtchyan (lengyel), Joszifidisz (görög), Vukovics (szerb), Manov (bolgár), Urtajev (izraeli), Matveiko (litván), Gordan (román).
130 kg (12 induló). Bazsó Adolf (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Selejtező: Mate Gokadze (grúz)
Az ágára került még: Gistarov (azeri), Krawczyk (lengyel), Csriszdisz (görög), Filimonovs (lett).