Tibor
forrás: mti.hu

MAJOR VERONIKA EZÜSTÉRMES KAIRÓBAN

Major Veronika ezüstérmes lett a női 25 méter pisztoly versenyszámban a kairói sportlövő világkupán, pénteken.
MAJOR VERONIKA EZÜSTÉRMES KAIRÓBAN forrás: hunshooting.hu

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Major az alapversenyben 580 kört lőtt (286 kört a 30 pontlövés során, 294 kört a 30 gyors részben), és az ötödik helyen jutott a nyolc közé.
Az első négyes elődöntőben - ahol 5x5 lövésre került sor, és a 10,2 kör, illetve az afölötti eredmény ért találatot, négy sorozat után esett ki az addig a negyedik helyen álló sportlövő - Major a második helyen zárt 18 találattal, és jutott az úgynevezett éremcsata küzdelmeibe. Itt aztán a 22 találatos francia Mathilde Lamolle mögött második lett a magyar versenyző 20 találattal, vagyis lőhetett az aranyéremért.
Az első helyért zajló mérkőzésen 16 pontig kell eljutni a győztesnek, itt minimális különbséggel, 16-15-re a francia volt a jobb.
Ez már a magyar küldöttség harmadik érme Kairóban, korábban a női puskacsapat szerzett aranyérmet a 10 méter légpuskaszámban, majd Pekler Zalán lett második az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban.