Bemutatják az ellenfelet, és felidézik a két csapat közös történelmét.
Szerdán az Ajka ellen játszik a DVTK fotó: dvtk.eu

A DVTK és az Ajka kétszer játszott tétmérkőzést egymás ellen Miskolcon, és mindkétszer diósgyőri siker született.

Egymás ellen

Bajnoki mérkőzésen mindössze egyszer játszott az ajkai csapat Diósgyőrben. Szinte napra pontosan 34 éve, 1987. november 22-én az NB II. 1987/1988-as kiírásának 19. fordulójában Száger György vezetőedző a Veréb - Szlifka, Leskó, Dózsa, Takács J. - Molnár I., Fükő (Kuttor, 71.), Tóth M. - Lengyel J., Farkas J. (Szemere, 56.), Kölln csapatot küldte a pályára. A DVTK Kölln Miklós 11-esből úgy szerzett góljával két pontot a csapat, hogy Dózsa Attila kiállítása miatt emberhátrányba került, igaz, nem sokkal később Puskást is leküldte Márton játékvezető, így 10-10 játékos fejezte be a találkozót.

A Merkantil Bank Liga előző kiírásában a DVTK Horváth Zoltán látványos mozdulattal szerzett góljával gyorsan előnyre tett szert az Ajka ellen a 18. fordulóban, amit Könyves Norbert a félidő derekán megduplázott. A szünet után továbbra is kézben tartotta a találkozót a DVTK, helyzeteket is kialakított, de újabb gól már nem esett.

A cikk további része a dvtk.eu oldalán olvasható tovább.