Tibor
forrás: falcokc.com

KIÜTÉSSEL LETT NEGYEDSZER IS BAJNOK A FALCO

Az NBI férfi kosárlabda bajnokság aranycsatájában a Falco Szombathely 99-70-re nyert az Egis Körmend ellen.
KIÜTÉSSEL LETT NEGYEDSZER IS BAJNOK A FALCO fotó: falcokc.com

A finálé ötödik mérkőzésén a Falco KC csapatának akarata érvényesült, még a végén kialakult közel 30 pontos különbség sem túlzó. Megnyerték Európa leghosszabb ideig tartó kosárlabda-bajnokságát.

Az 1. negyedet Golomán kosarával kezdték, Savic triplával felelt, 2-3. Mint később kiderült ekkor vezettek először és egyben utoljára a piros-feketék. Ezután Golomán kintről is betalált, Somogyi pedig közelről tett rá egyet, 7-3. Nem álltak meg Benke 2+1 pontja és Váradi közelije után már 12-3 volt ide, jött is a vendégek időkérése. Takács K. 2 pontja után Somogyi a vonalról volt eredményes, 14-5. Somogyi újabb tempója után már 10-et számoltak a piros-feketékre, 16-5. Egyelőre esélye sincs a Körmendnek, Somogyi pedig extra, már 10 pontos! Aztán Zozó is beletette a közösbe a közeli 2 pontot, 22-8. Két egymást követő triplával jelezték a vendégek, hogy nem adták fel, 24-11. A játékrész hajrájában a büntetővonalról szerzett pontokkal került közelebb, 26-15. Az utolsó percben még egy vonalról szerzett Falco pontokat, és a vendégek tripláját jegyezhették fel, 27-18.

A 2. negyed Zozó pontjaival indult, 30-18. Ezután Keller Ákos gyötört be egy közelit, erre Gordon válaszolt 32-20. Ezek Zozó percei voltak, két egyymást követő ziccere után megint kénytelen volt időt kérni a ciprusi mester, 36-20. A negyed derekán Clark volt sikeres közelről, ezután Gordon két palánk alatti küzdése ért véget 2-2 ponttal, 38-24. Benke Szili, Váradi Beni és Somogyi Ádám újabb pontjaival már 20 feletti volt a különbség, 48-27. A félidő hajrájában Perl, Barac a másik oldalon Savic éss Henry talált még be, 55-34-as állásnál nagyon meggyőző hazai fölénynél ért véget az első félidő.

A 3. negyed elején igyekezett faragni a hátrányából a Körmend, de hamar magukhoz tértek a sárgák, és tovább növelték amúgyis magabiztos előnyüket. Somogyi extrájával pedig kialakult a 30 pontos differencia, 75-45.

A 4. negyedben Golomán zsákolása ugrasztott fel minden szombathelyi drukkert. 79-50. A következő percekben már az örömjáték dominált, az utolsó játékrész derekán 86-56-ot mutatott az eredményjelző. Somogyi pontjaival elérhető közelségbe került a 100 pont, a végső dudaszó előtt 3 perccel már 93-62. Ezután Krivacsevics és Takács pontjai értek célba, 93-68. Az utolsó percben Sövegjártó pontjainak is örülhettek, a Falco sima győzelmet aratott és bajnokok lettek, 99-70-es végeredménnyel.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Egis Körmend 99-70 (27-18, 28-16, 20-11, 24-25)
Rájátszás, döntő, 5. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Praksch Péter Árpád, Söjtöry Tamás Ferenc (dr. Gincsai János Péter)

Szombathely: Váradi 8, Somogyi 22/6, Benke 14/3, Golomán 11/3, Keller 4. Cserék: Perl 17/3, Clark 5/3, Kovács 2, Barac 12, Sövegjártó 4/3, Verasztó -.

Körmend: Doktor -, White 10/6, Takács 6, Szavics 6/3, Gordon 13. Cserék: Stokes 4, Kiss 6/6, Ferencz -, Durázi -, Martinez 3, Herny 12/9, Krivacsevics 10.