Tibor

A PALACE ELKÉPESZTŐ TÁMADÓJÁTÉKKAL NYERT

Az angol Premier liga 31. fordulójában a Crystal Palace hazai pályán három góllal verte az Arsenal csapatát.

A Crystal Palace lenyűgöző támadófutballt bemutatva döbbenten hagyta állva az Arsenalt Dél-Londonban, mivel Jean-Philippe Mateta, Jordan Ayew és Wilfried Zaha 3-0-s győzelemre lőtte a Sasokat.

A mérkőzés 16. percében Mateta fejelte korán vezetéshez a Palace-t, miután Andersen  beadását Gallagher fejelte vissza a kapu fölé.

Jean-Philippe Mateta (Crystal Palace) előtt nyílik szabad terület a kapu előtt és el is tudja fejelni a labdát a kapus mellett, nem adva neki esélyt.

A 24. minutumban Ayew nem sokkal később megszerezte a második gólt, miután egy pazar Andersen átvett labdát irányított, majd a kapuba tekerte. Palace-Arsenal 2-0

Okos lövést mutatott be Jordan Ayew (Crystal Palace). A tizenhatosról tüzelt, lövése a kapu bal oldalába vágódott.

Martin Odegaard vétett a szabályok ellen, egy kiugratás után ellenfelét földre vitte. Paul Tierney lefújta a megmozdulást, jelezve, hogy nem tűri a durva játékot. Zaha a 74. percben büntetőből kialakította a végeredményt.
Palace-Arsenal 3-0

Gól! Wilfried Zaha (Crystal Palace) nyerte az idegek csatáját, védhetetlen lövése Aaron Ramsdale mellett vágódott a kapu jobb oldalába.

A labdabirtoklásban Jean-Philippe Mateta tartása azonnal aggodalomra adott okot Mikel Arteta csapatának - de a legjobb munkát a labdabirtokláson kívűl mutatták be. Conor Gallagher és társai minden labdát üldöztek, a saját térfelükre szorították és ezzel több ideges pillanatra kényszerítve őket. Ez már korán kifizetődött, hiszen a Palace visszaszerezte a labdát, és szabadrúgást szerzett a bal oldalon. Gallagher beadása jó volt, a labda hívogató volt a túloldalon, Joachim Andersen bólintott vissza a kapuba; Mateta a megfelelő időben volt a megfelelő helyen, hogy a labdát hazavágja. Ez a bátorságtól és lendülettől túlcsorduló Palace-teljesítményt jellemezte, és olyan tempót diktált a játéknak, amellyel az Arsenal nem tudta felvenni a versenyt. A félidő előtt akár három is lehetett volna, miután Schlupp és Zaha egy újabb gyors felépítésű játékot mutatott be; utóbbi két védőt is megforgatott, mielőtt Mateta elé tette volna a labdát, aki Ramsdale tenyerébe lőtt. Artetának nem volt más választása, mint hogy a félidőben változtasson, és Nuno Tavares helyett Gabriel Martinellit állította be. Merész változtatás volt, és dicséretére legyen mondva, hogy az Arsenal azonnal jobbnak tűnt. Azonban még mindig a Palace volt az, amelyik a jobb lehetőségeket teremtett. Andersen kényszerítette Ramsdale-t egy szabadrúgásból a területen kívülre, majd Zaha nyomult be a területre, de a fizikális test a test elleni harc sűrűjében kivédekezték. Bukayo Saka volt az Arsenal legnagyobb veszélye, aki a jobb oldalon talált helyet, amikor előrementek - de az est első nagy lehetőségét Emile Smith Rowe kapta. Egy szép játékrész után a labda az angolhoz került, nyolc méterről lőtt, de ő csak Vicente Guaita kesztyűjét találta el. Ez azonban figyelmeztető jel volt a Sasok számára, mivel Eddie Nketiah-t bevezették, hogy egy újabb cserét adjon a vendégek támadásához. Martin Ødegaard volt a következő, aki gólt szerezhetett volna, de a büntetőpont közeléből mellé lőtt. Amikor az Arsenal a legütőképesebbnek tűnt, a Palace ismét lecsapott.

Wilfried Zaha egész este remek hangulatban játszott, és nem volt meglepő, hogy a harmadik gólt teljes egészében ő szerezte. A labdát a felezővonalnál visszaszerezve, a hátulról támadó Arsenal-védelem felé száguldott, berontott a büntetőterületre, és Ødegaard ügyetlenkedése büntetőt ért. A játékvezető a 11-es pontra mutatott, Zaha pedig a kapuba lőtt.

A Sasok még 3-0-s állásnál sem voltak hajlandóak abbahagyni a hajszát. Az Arsenal a késői játékrészben kétségbeesetten nyomult előre a vigaszágon, de hiába - Guéhi és társai számára a tiszta lap legalább olyan fontos lehet, mint a három gól. A hosszabbítás után a Palace tomboló fogadtatásban részesült, és tovább menetelt, így már hét mérkőzés óta veretlen az bajnoki versenyben. Ami ennél is fontosabb, hogy újabb különleges teljesítményt nyújtottak Dél-Londonban.