Tibor
forrás: falcokc.com

HOSSZABBíTÁSBAN MARADT LE A FALCO

A férfi kosárlabda NBI csúcsrangadóján hazai környezetben nyert a Szolnoki Olajbányász.
HOSSZABBíTÁSBAN MARADT LE A FALCO fotó: falcokc.com

A bajnokság szuperrangadóját, az első és második helyezett csatáját nagy küzdelem, de rengeteg hiba jellemezte. A ráadás 5 perce döntött.

FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ - FELSŐHÁZ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 86–78 (13–11, 23–22, 15–18, 19–19, 16–8) – h. u.
Szolnok, 1700 néző. V: Győrffy, Mészáros B., Török R.

SZOLNOK: BADZIM 17/9, PALLAI 7/3, Kovács P., SZUBOTICS 21/9, Cakarun 13. Csere: Gilszki 3/3, PONGÓ MÁTÉ 6/6, Cummings 14/3, Rudner 5. Edző: Gasper Potocnik

SZOMBATHELY: SOMOGYI 16/9, PERL 26/9, Sövegjártó, Golomán 10/3, KELLER Á. 11/3. Csere: Barac 11, Hawkins 2, Verasztó 2. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–5. 8. p.: 11–10. 14. p.: 28–23. 18. p.: 33–30. 25. p.: 40–44. 29. p: 50–48. 34. p.: 59–58. 37. p.: 62 –63. 40. p.: 68–68. 43. p.: 80–73. Kipontozódott: Pongó Máté (39. p.)

Az 1. negyed elején több kinti dobást is elhibázott mindkét csapat, majd Somogyi a vonalról szerezte az első pontot, 0-1. Perl a 3. percben értékesítette az első mezőnykosarat, aztán Subotic egalizált, 3-3. Cakarun közelije után, már a játékrész derekán jegyezhettük fel Keller zsákolását, 5-5. Verrasztó precíz büntetőivel vezetett a FALCO újra, erre Subotic felelt, 7-7. Ekkor még egyik csapat sem üzemi hőfokon működött, a hazai kosarakra Barac válaszolt 2+1 ponttal, 11-10. Az utolsó percben Badzim és Somogyi talált be, rengeteg a hiba, nagyon kevés volt a pont, 13-11.

A 2. negyed elején Barac extra átadása után Keller tömte be a labdát, majd Pallai triplája és Somogyi közelije ért célba, 16-15. A 12. percben Zozó dobta az első vendégek hármasát és újra vezettek, 17-18. Minimálisan, de növelte a tempót mindkét együttes, aztán két gyors hazai közeli kosár után Milos Konakov állíttatta meg az órát, 21-18. Jókor, Zozó azonnal triplával hálálta meg az átadást, 21-21. Ezt követően Cummings 3+1 pontjának örülhettek a hazai drukkerek, Zozó szépített közelről, már 10 pontos volt, 25-23. A negyed közepén Hawkins szépített, 28-25. Zozó tarthatatlan volt ezekben a percekben, újabb közelije után Potocnik is időt kért, 28-27. Kis intermezzo után Golomán a vonalról egyenlített, Badzim pedig nagyon távolról hintett egy hármast, 31-28. Továbbra is nagyon sok hibával kosaraztak a srácok, Badzim kosara törte meg a csendet, 33-28. A félidő hajrájában Somogyi és Barac volt eredményes, 33-32. Hazai triplával zárult az első 20 perc, 36-33.

A 3. negyedet Golomán közelije nyitotta, Cakarun felelt, 38-35. Keller Ákos harmadik tripla-kísérlete nagyon precíz volt, majd Somogyi is betalált, 38-40-re a vendégek vezettek a 23. percben. Cummings a vonalról szépített, Golomán pedig ugyancsak büntetőkből növelte a minimális előnyt, 39-42. A játékrész derekán is ritmusban maradtak, Barac is betalált középtávolról, aztán Badzim szépített kintről, 42-44. Somogyi közelije esett be, erre Pongó távolról válaszolt, 45-46. Az ellentámadásból nem sikerült kosarat szerezniük, Pongó viszont újabb hármast szórt be, 48-46-nál Konakov mester kért időt. Jókor, hiszen Barac 2 pontja érkezett, majd Cakarun is betalált, 50-48. Sajnos Somogyinak nagyon nem mentek ma a büntetők, Suboticnak viszont igen, a dudaszóval azonos időben Somogyi még beszórta a triplát, 51-51.

A 4. negyedben Subotic és Barac pontjai értek célt az 1. percben, 53-53. Ezután Golomán triplája szottyant be, Subotic azonban erre is felelt, 55-56. Újabb hármassal visszavették a vezetést, a FALCO viszont zsákolással tartotta a lépést, 59-58. A negyed közepén Pallai is beszórt egy hármast, 62-58-nál Konakov mester újra időt kért. A meccs vége előtt 4 perccel Zozó 2+1 pontja érkezett meg, 62-61. Somogyi-Keller akció végén Ákos zsákolásával vezettek a vendégek újra, 62-63. Potocnik úra időt kért, de hiába, Zozó újra betalált, 62-65. Subotic szépített, 2 perccel a végső dudaszó előtt Subotic a vonalról is pontos volt, 66-65. Cummings látványos zsákolása után Konakov még egyszer magához hívta övéit, 68-65. Egy szabálytalanságot követően Somogyi a vonalról mindhármat értékesítette, 68-68. Az utolsó percben egy-egy kosár esett, 70-70.

A ráadásban Badzim szerezte az első pontot, erre Somogyi válaszolt. Ezután újra Badzim szerzett fontos pontot, a vendégek viszont hibáztak a másik oldalon. Cakarun aztán bedobta, néggyel vezetett már a a Szolnok. A Szolnoki Olaj kulcsmomentumokban jobb megoldásokat hozott, Perl, Keller és Somogyi pontjai még célt értek, de így is megnyerte a forduló csúcsrangadóját a hazai gárda, 86-78.

Nincs megállás, szombaton az Alba Fehérvár érkezik az Arena Savariába.