Tibor
forrás: falcokc.com

KIHARCOLTA AZ ÖTÖDIK MECCSET A FALCO

A magyar férfi kosárlabda aranypárharcában 77-62-re nyert a Falco KC az Egis Körmend otthonában, így jöhet a mindent eldöntő ötödik felvonás.
KIHARCOLTA AZ ÖTÖDIK MECCSET A FALCO fotó: falcokc.com

A döntő párharc negyedik csatájátban már helyén volt a Falco KC játékosok szíve és megérkeztek a tripláik is az Egis Körmend elleni mérkőzésen, és a sárga-feketék végül 77-62-re megnyerték a meccset. Így vasárnap este jöhet a mindent eldöntő ötödik felvonás.

Az 1. negyedben Takács Kristóf szerezte a hazaiak első kosarát, erre Beni a vonalról felelt egy sikeres büntetővel, majd Szili triplája hullott be, 2-4. Takács K. újabb tempóval egalizált, Keller pedig kiharcolt 2 büntetőt, de csak egyet dobott be, 4-5. Beni 2 sikeres büntetője után White is a helyére tett egyet, 5-7. A játékrész derekán White dobhatott ziccert, Beni pedig triplát, 7-11. Ferencz Csaba triplája is megérkezett, majd Gordon és White pontjai után 14-11-re már a körmendiek vezettek. Ezután Barac szépített, majd White és Kovács Benedek is triplát szórt. de White megint betalált, 19-16. Az utolsó percben Beni és Barac a vonalról, Somogyi közelről, míg a hazai oldalon Ferencz Cs. kintről volt eredményes, 22-21.

A 2. negyedet Barac közeli pontjaival indították, Takács K. válaszolt erre 24-23. Zozó triplájával vezetett a Falco újra, de Somogyi újabb hibája után megint büntetőzhettek, 26-26. A negyed közepén Zozó már a második hármast süllyesztette el egymást követően, aztán Gordon a vonalról szépített, 28-29. Savic a vonalról szerezte vissza másodpercekre a vezetést a Körmendnek, de Keller azonnal reagált, 30-31. Ezután Milos Konakov hívta magához a fiúkat, majd Szili dobott közelről 2 pontot, 30-34. White ziccerrel hozta közelebb a piros-feketéket, majd a hazaiak mestere is időt kért. 32-34. Takács K. egyenlített, majd Beni 2 pontjának örülhettek, aztán a sokadik büntető maradt ki, 34-36. Zozó tempójával, Beni ziccerével és Henry büntetőivel alakult ki a 37-40-es félidei eredmény.

A 3. negyed Zozó ziccere nyitotta, majd Beni 8 méteres triplájával először vezettek a sárgák 8 ponttal, 37-45. Miután Gordon közelről szépített, Durázi a vonalról talált be, ezzel felére csökkent az előnyük, 41-45. Ezt követően Boris Barac nagyon hasznos játéka hozott újabb 2+1 pontot, 41-48. Stokes büntetőit Zozó vonalról szerzett pontjai követték, 43-50. A következő támadást is mesterien levédekezték a vendégek, majd Keller Ákos hármasával léptek meg tízzel, 43-53. Szili zsákolása, Barac büntetői és Szili triplája után már 43-59-re vezettek. de ezután sem álltak meg, Zozó újabb 2+1 pontja következett, 43-62. A hazaiak még egy pontot szereztek a vonalról, de hiába, ma jobb volt a Falco KC, 44-62.

A 4. negyedben Keller a vonalról növelte pontjaikat, erre Stokes szintén büntetőkből válaszolt 46-64. A 33.percben Konakov mester kért időt, majd Stokes duplája esett be, 48-64. Ezután White 2+1 pontja érkezett meg, 51-64. Stokes triplája után 10 pontra csökkent a különbség, Konakov azonnal megállíttatta az órát, 54-64. A negyed derekán Keller szerzett fontos pontokat, 54-68. Somogyi duplája után végérvényesen megnyugodhattak, ráadásul Barac a vonalról is betalált, 54-72. Gordon ugyan még szépített, de már csak 2 perc volt hátra, amikor Barac tovább gyűjtögette pontjait, 60-75. Az utolsó percben Baracnak még egy kettest beírhattak, 62-77-re nyert a Falco KC Szombathely.

Váradi Benedek a meccs után azt nyilatkozta a Duna World csatornán, hogy a védekezésben sikerült előrelépni, de nem dőlt el még semmi, viszont ,,mi képesek vagunk arra, hogy vasárnap megünnepelhessük negyedik bajnoki címűnket'.

Egis Körmend – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 62-77 (22-21, 15-19, 7-22, 18-15)
Rájátszás, döntő, 4. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Benczur Tamás, Földházi Tamás Péter, Papp Péter (Dernei Gábor)

Körmend: Stokes 9/3, White 17/3, Takács 11, Szavics 2, Gordon 12. Cserék: Kiss -, Ferencz 7/6, Durázi 2, Henry 2.

Falco: Váradi 15/6, Somogyi 5, Benke 10/6, Golomán -, Keller 12/3. Cserék: Perl 15/6, Clark -, Kovács 3/3, Barac 17.