Tibor
forrás: handballeger.hu

ELFOGYOTT AZ EGER

A férfi kézilabda NBI-ben a Balatonfüredi KSE simán hozta a kötelező győzelmet az SBS Eger csapata ellen.
ELFOGYOTT AZ EGER fotó: handballeger / Lénárt Márton

Lélekben megtört játékosokkal, hit és ambíció nélkül könnyű prédának bizonyult az SBS-Eger a Balatonfüred számára. Az egriek már biztos kiesőként súlyos vereséget szenvedtek a Balaton partján.

Már a mérkőzés korai szakaszában világossá vált: még csak megszorongatni sem tudják a bronzéremért küzdő füredieket. A hazaiak negyedóra játék után már tíz góllal vezettek (13–3), a remekül védő Andó Arián főszerepet vállalt a vendéglátók diadalmenetéből. A BKSE játék minden elemében a vendégek fölé nőtt.

A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzésén:
BALATONFÜREDI KSE–SBS-EGER 38–25 (19–8)
Balatonfüred, 50 néző. V.: Rontó Á., Szanyi P.
BALATONFÜRED: Tóth M., Andó (kapusok), Kemény L. 4, Bóka 3, Szmetán M. 1 (1), Németh B. 1, Gosztovics 3, Szöllősi B. 3, Topic 6, Dénes J., Pedro Rodriguez 2, Ág 1, Malinovic 1, Szűcs B. 3, Brandt 8, Határ 2. Edző: György László.
EGER: Balogh T., Seprős (kapusok), Kiss G., Eszteki, Machác 1, Tóvizi 3, Kovács M., Lezák 1, Szepesi N. 1, Molnár B. 2, Tóth R. 5 (1), Lakosy 1, Pulay 4 (3), Száva 2, Szuharev 2, Bernatonis 3. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2, 12. p.: 10–3, 18. p.: 13–4, 24. p.: 15–5, 36. p.: 23–11, 42. p.: 26–15, 48. p.: 30–19, 54. p.: 34–23.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.