forrás: handballeger.hu

A BUDAKALÁSZ DIKTÁLTA A TEMPÓT

A férfi kézilabda NBI utolsó mérkőzésén egerben nyert a Budaklász.
A BUDAKALÁSZ DIKTÁLTA A TEMPÓT fotó: handballeger.hu

A 2021/2022-es szezon utolsó bajnoki mérkőzésén ötgólos vereséget szenvedett a kieső, 13. helyen zárt SBS-Eger.
A vendég Budakalász hamar lépéselőnybe került, s végig kézben tartotta a találkozót.

A kalásziak bő tíz perc alatt ötgólos előnyt szereztek (2–7), ami meghatározta az első félidő alakulását. A egriek a gyengébb kezdést követően futottak az eredmény után, de három gólnál közelebb nem sikerült férkőzni a vendégekhez.
A második játékrész 8. percében már hét gólra duzzadt a kalászi előny (12–19), amikor új irányt vett a találkozó. Az 56. percre sikerült két találatra zárkózni (22–24), s amikor már azt hihették, hogy tartogat még fordulatot a találkozó, Koncz Andrásék szertefoszlatták az egriek pontszerzésről szőtt álmaikat.
Az SBS-Eger 26 mérkőzésen szerzett 10 pontjával a 13. helyen zárt a tabellán, s a 14. helyezett Kecskeméttel búcsúzni kényszerül az élvonaltól.

A férfi NB I. 26. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–SCHIESZL-BUDAKALÁSZ 23–28 (9–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. V: Fekete T., Tóth D.

EGER: Balogh T. – Lezák 2, Pulay, TÓTH R. 7 (2), Machác 5, Bernatonis, Száva 1. Csere: SEPRŐS (kapus), SZUHAREV 5, Kiss G., Szepesi N., Eszteki 1, Lakosy 1, Molnár B. 1, Tóvizi. Edző: Tóth Edmond

BUDAKALÁSZ: VÁCZI M. – Varjú, Schmid 1, Dávid M., Mikalin 1, KONCZ 8, Holpert 3. Csere: Djordjeszki (kapus), SINKOVITS 8 (1), Maracskó 1, Tyiskov 1, Kovács D. 2, Kiss B. 3, Juric-Grgic, Fórizs, Vrhovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 2–7, 18. p.: 6–9, 24. p.: 7–11, 36. p.: 12–17, 42. p.: 14–19, 48. p.: 16–20, 54. p.: 21–24.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/3, ill. 5/1.