Tibor
forrás: handballeger.hu

VÉGET ÉRT EGY EGRI KORSZAK

A férfi kézilabda NB I. 23. fordulójának mérkőzésén ismét kikapott az Eger és kiesett a másodosztályba.
VÉGET ÉRT EGY EGRI KORSZAK fotó: handballeger.hu

Két fordulóval az NBI-es bajnokság vége előtt matematikai esélyét is elveszítette az élvonalbeli tagság meghosszabbítására az SBS-Eger. Az egriek négy góllal alulmaradtak a megyei rangadón, miközben a riválisok egyaránt győzelmet arattak.

Pontosan tudták, hogy nincs több hibázási lehetőség, s még a riválisok botlása is kell a hőn áhított bennmaradáshoz. Ezzel a lelki teherrel vágtak bele a megyei rangadóba, s habár rövid ideig bizakodhattak a meglepetésben, a Gyöngyös magabiztos győzelmet aratott.
Bő tíz perc után már négy góllal vezetett a lendületesebben és pontosabban kézilabdázó vendégcsapat (11. perc: 4–8), a hazaiak pedig ezt követően csak futottak az eredmény után. Két gólnál közelebb már nem kerültek a mátraaljaiakhoz, akiknél időről időre akadt, aki vállára vette a csapatot. A hajrában már hét találattal is vezettek Ubornyák Dávidék (54. perc: 27–34), ekkor már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel nyernek a gyöngyösiek.
Lezárult egy korszak. Az Eger csapata a hátralévő mérkőzések eredményétől függetlenül, hét év után búcsúzni kényszerül az élvonalból. Az elveszített megyei rangadóval egyidőben a Dabas legyőzte a már szintén kiesett Kecskemétet (31–25), míg a NEKA a Fejér B.Á.L. Veszprém együttesével szemben gyűjtötte be a két pontot (28–25).

A férfi NB I. 23. fordulójának mérkőzésén:

SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–36 (15–20)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V: Horváth P., Marton B.

EGER: Balogh T. – Lezák 2 (1), Szuharev, MACHÁC 9, Kiss G., Eszteki 7, Tóth R. Csere: Seprős (kapus), Molnár B. 2, Tóvizi 1, Gavidia 2, Bernatonis 6, Pulay 2 (1), Lakosy, Száva 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Nagy Benedek – Gábori 2, MARKEZ 7, DURIS 6, Hegedüs M. 2, UBORNYÁK 3, VARSANDÁN M. 6 (2). Csere: Tomics, Merkovszki (kapus), Gerdán, Vilovszki 3, HAMIDOVIC 5, Papp B. 2. Edzők: Kiss Dániel, Sándor Ákos

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 12. p.: 4–8, 18. p.: 8–12, 24. p.: 12–15, 36. p.: 18–23, 42. p.: 23–26, 48. p.: 26–30, 54. p.: 27–33.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.