Tibor
forrás: fradi.hu

MAGABIZTOS GYŐZELEM AZ EB-NYITÁNYON

A vártnál jóval simábban nyert a magyar junior férfi kéziválogatott az Európa-bajnokság első napján.
MAGABIZTOS GYŐZELEM AZ EB-NYITÁNYON fotó: fradi.hu

Az első félidőben az első pár percet leszámítva végig vezetett a magyar csapat, hiszen egy 0-2-es kezdés után 5-3-ra fordított, és innentől nem engedte ki az előnyt a kezéből. A szünetben 14-11-re vezettek.

A második játékrészt nagy lendülettel és pontosabban kezdték, gyorsan hat góllal elmentek (19-13), gyakorlatilag ezzel eldöntve a mérkőzést - végül kilenccel nyert a magyar válogatott az egyébként kiváló játékerőt képviselő, abszolút az elitbe tartozó Szlovénia ellen.

A magyarok második mérkőzésükön, pénteken azzal a Dániával játszanak, amely 33-32-re kikapott a korosztály egyik legjobb csapatától, a Feröer-szigetektől.

Junior férfi kézilabda Eb, B csoport, 1. forduló:
Szlovénia-Magyarország 22-31 (11-14)
Gólszerzők: Krakovszki B. 9, Lukács 4, Imre 3, Sisa 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Krakovszki Zs. 2, Ilic 2, Sztraka 2, Papp 2, Jánosi 2